TR

EN

Şirketler Hukuku

Şirketler hukuku alanındaki faaliyetlerimiz yabancı sermayeli şirketlerin Türkiye’de tescilini, yurt dışında yerleşik şirketlerin Türkiye’de şube ve irtibat bürolarının kurulmasını, ortaklıklar oluşturmayı, şirketlerin yabancı ve/veya yerli hissedarları arasındaki hisse devir işlemlerinin yürütülmesini, şirketlerin yeniden yapılandırılmasına ilişkin hukuki konularda destek olunmasını, risk sermayesi projelerini ve sair her türlü ticari işlemleri kapsar.

 

Hukuk büromuz, iş birliği halinde çalıştığı bürolar aracılığı ile her türlü yerli ve/veya yabancı ticari şirketin satın alınma işlemleri gibi büyük ölçekli projelerde de ilk görüşmeden kapanışa kadar tüm süreci takip etmeye ve sonuçlandırmaya, gerekli izin ve lisansların alınması, süreçlerin takibi ve değerlendirilmesi ve sürecin her aşamasında çıkabilecek hukuki problem veya ihtilafların çözülmesi konusunda danışmanlık vermektedir.  Birleşme ve devralmalarda, alıcı, satıcı, hedef şirket ve proje finansörü konumundaki müvekkillerine, hukuki durum ve risk tespiti, birleşme sözleşmeleri, joint venture sözleşmeleri, konsorsiyum sözleşmeleri, pay devri sözleşmeleri, pay rehni sözleşmeleri, oy sözleşmeleri, hakimiyet ve pay sahipleri sözleşmelerinin hazırlanması, tadil edilmesi, analiz ve müzakere edilmesi, bu süreçte gerekli olan tüm izin ve ruhsatların alınması ve yabancı yatırımcıların yatırımlarının Türkiye’de organize edilmesi tecrübelerimiz arasındadır.

 

Buna ilaveten şirketlerin olağan ve/veya olağanüstü genel kurul kararları, yönetim kurulu kararları, her türlü esas sözleşme değişikliği işlemleri, şirket birleşmeleri, bölünmeleri, nev’i değişiklikleri, ortak girişim ve hisse devir işlemleri yapılabilmektedir.

Whatsapp hattı

+90 532 491 76 74

Adres

Hacı İsa Mh.

Çelen Sk. No:7

35430 Urla İzmir

"Daha büyük haritayı görüntüle" butonuna tıklayarak uygulamada açabilirsiniz.

YASAL UYARI

Bu internet sitesi ve içeriğindeki bilgiler Avukatlık Kanunu ve ilgili yönetmelikler ile Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları'na riayet edilerek hazırlanmıştır. Bu sitedeki bilgi ve dosyalar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabi olup bu kanun ve yürürlükteki diğer mevzuat  uyarınca yazıların mülkiyeti Av. Pınar Yıldız Aydoğan'a aittir. Yazılı izin olmadan kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. Bu site yalnızca bilgi verme amaçlı hazırlanmış olup yasal danışmanlık mahiyetinde değildir ve avukat -müvekkil ilişkisi oluşturmaz.

Copyright 2020 / All rigths reserved /  Tüm hakları saklıdır.