TR

EN

Ekibimiz

Pınar Yıldız Aydoğan

(Yönetici Avukat)

Türkçe, İngilizce, Fransızca

Pınar Yıldız Aydoğan, İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi’ndeki eğitiminin ardından 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

 

Yasal stajını ağırlıklı olarak yabancı müvekkilere hizmet veren İşmen Hukuk Bürosu’nda tamamladıktan sonra, yaklaşık 5 yıl İşmen ve Esin &İşmen Hukuk Bürolarında deneyim kazanmıştır.

 

Bunun akabinde 2009 Eylül ayında T.C. Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı  Jean Monnet tam bursunu kazanarak Birleşik Krallık Londra Queen Mary University of London’da  Bankacılık ve Finans Hukuku üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır.

 

Ticaret ve Şirketler hukuku temelli derslerin de alındığı bu programdan derece ile mezun olmuştur.

 

Yüksek lisans tezini “Halka Açık Şirketlerde Zorunlu Pay Alım Teklifi” üzerine yazmıştır.

Pınar Londra’da kaldığı dönemde Charles Russel LLP hukuk bürosunda kısa bir süre çalışmıştır.  Bu dönemde ağırlıklı olarak İş Hukuku ile bağlantılı konularda görev almıştır.  Türkiye’ye döndükten sonra, merkezi Londra’da bulunan ve tüm dünyada yaklaşık 3,000 avukatı bünyesinde barındıran Linklaters LLP firmasının Doğu Avrupa ofislerinin ayrılmasıyla kurulmuş bir yapı olan Kinstellar İstanbul ofisinde çalışmaya başlamıştır.

 

Pınar Kinstellar’da 2010 yılından 2015 yılına kadar çalışmış olup, 2015 yılında kendi bürosu olan MU LEGAL Hukuk Bürosu’nun kurmuştur. Pınar şu anda  gayrımenkul, ticaret ve şirketler hukuku, ticari sözleşmeler, iş hukuku  başta olmak üzere hukukun farklı alanlarında avukat ve alanında uzman danışmanlardan oluşan ekibiyle birlikte yerli ve yabancı müvekkilerine hizmet vermektedir.

Ali Akkurt

(Ortak Avukat)

Türkçe, İngilizce

Avukat Ali AKKURT, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2011 yılında mezun olmuştur. Akabinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Tezli Yüksek Lisans eğitimine başlamış ve 2015 yılında “Basın Özgürlüğünün Kapsamı ve Sınırları” isimli teziyle yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Daha sonra Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza Hukuku alanında doktora eğitimine başlamış ve halen devam etmektedir.

 

Ali Akkurt, hukuk fakültesinden mezun olduğu 2011 yılından bu yana serbest avukatlık yapmakta, eş zamanlı olarak kendisini akademik olarak da geliştirerek ilgi duyduğu hukuk alanlarında bilgi ve tecrübelerini arttırmaktadır.

 

Ali AKKURT’un, Adalet Yayınevi tarafından basılan “Basın Özgürlüğünün Kapsamı ve Sınırları” ile “Danıştay Kanun Yararına Temyiz Kararları (1984-2014)” isimli iki adet kitabı bulunmaktadır. Ali AKKURT’un ana uzmanlık konuları, başta Ceza Hukuku olmak üzere, İdare Hukuku, Tazminat Hukuku, İş Hukuku, Aile Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Miras Hukuku ve İcra ve İflas Hukuku’dur. Avukatlık Kanunu ve Avukatlık Meslek Etiği Kuralları çerçevesinde başta Ege Bölgesi olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı müvekkilere hizmet vermektedir.

 

Ali aynı zamanda müvekkileri adına Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi başvuruları ile Anayasa Mahkemesi başvuruları yapmaktadır.

Hasan Cihan Erdem

(Danışman)

Türkçe, İngilizce

Avukat Hasan Cihan Erdem Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2009 yılında mezun olmuştur.

 

Avukatlık stajını tamamladıktan sonra 2010 yılından bu yana İzmir Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

 

İyi derecede İngilizce bilen Av. Hasan Cihan Erdem halen Yaşar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk / Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yapmakta olup tez aşamasındadır.

Ömer Faruk Şen

(Danışman)

Ömer Faruk Şen Manisa Salihli Lisesi mezunudur.

 

Ankara Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra ticaret hayatına İzmir’de atılmıştır.

 

Uzun yıllar Batı Anadolu Grubu adına bayilik ve mutemet müteaahhitlik yaptıktan sonra yine Batı Grubu bünyesinde farklı işletmelerde üst düzey yönetici olarak çalışmış, enerji grubu yöneticiliğinden emekli olmuştur.

 

Ömer Faruk Şen başta enerji projeleri ve yenilenebilir enerji kaynakları olmak üzere inşaat, taahhüt ve alt yapı projeleri, tarımsal yatırımlar, organik tarım, girişimcilik, start-up şirketleri  ve kamu otoriteleri ile ilişkiler konularında danışmanlık vermektedir.

İbrahim Dinçer Doygun

(Ofis Yöneticisi & Muhasebe)

İbrahim Dinçer Doygun Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunudur.

 

Dinçer Doygun Koç Allianz Sigorta Acenteliği yanı sıra çeşitli şirketlerde muhasebe ve idari işler müdürü olarak çalışmış, İstanbul ve İzmir’de birçok farklı şirkette yönetici olarak görev yapmıştır.

 

İbrahim Dinçer Doygun ofis yönetimi, insan kaynakları ve finans & muhasebe konularında yönetici pozisyonunda görev yapmaktadır.

Eylem Polat

(Hukuk Sekreteri)

Eylem Polat Soma Linyit Lisesi mezunu olup, yaklaşık 10 yıl boyunca Soma Termik Santralinde Kimya Laboratuvar Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

 

Bu görevini takiben çeşitli kurumlarda ön büro ve sekreterlik görevleri yapmıştır.

 

Eylem Polat MU LEGAL hukuk bürosunda yönetici asistanı ve sekreterlik hizmetlerini yürütmektedir.

Whatsapp hattı

+90 532 491 76 74

Adres

Hacı İsa Mh.

Çelen Sk. No:7

35430 Urla İzmir

"Daha büyük haritayı görüntüle" butonuna tıklayarak uygulamada açabilirsiniz.

YASAL UYARI

Bu internet sitesi ve içeriğindeki bilgiler Avukatlık Kanunu ve ilgili yönetmelikler ile Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları'na riayet edilerek hazırlanmıştır. Bu sitedeki bilgi ve dosyalar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabi olup bu kanun ve yürürlükteki diğer mevzuat  uyarınca yazıların mülkiyeti Av. Pınar Yıldız Aydoğan'a aittir. Yazılı izin olmadan kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. Bu site yalnızca bilgi verme amaçlı hazırlanmış olup yasal danışmanlık mahiyetinde değildir ve avukat -müvekkil ilişkisi oluşturmaz.

Copyright 2020 / All rigths reserved /  Tüm hakları saklıdır.