TR

EN

Gayrimenkul Hukuku

Yerli ve yabancı müvekkillerimize gayrimenkul alımı, satımı, kiralaması ve gayrimenkul üzerine ayni veya şahsi hak tesisi gibi çeşitli işlemlerin gerçekleştirilmesi ve buna dair görüşmelerin yürütülmesi konularında danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Mülkiyetlerin devri ve yönetimi konularında danışmanlık yaparken idari merciler nezdinde yapılması gerekli her türlü işlemlerin gerçekleştirilmesi konusunda hizmet verilmektedir.

 

Gayrimenkul Hukuku alanında verilen hizmetlerden bazıları şunlardır; Tapu işlemleri, kiralama  sözleşmeleri, ayni, şahsi hak  tesisi sözleşmeleri, hukuki durum  tespitinin yapılması ve raporunun hazırlanması (Due Dilligence), alım – satım  sözleşmeleri, projelerin çevre  mevzuatına uygunluğunun denetlenmesi, gayrimenkul  finansmanı, yabancıların mülk  edinmesi. Ayrıca her türlü irtifak hakkının kurulmasına ilişkin davalar, Kat Mülkiyeti Kanunundan kaynaklanan uyuşmazlıklar, ön araştırmalar, tapu iptali, taksim davaları, ecrimisil ve ortaklığın giderilmesi davaları, müdahalenin men edilmesi davaları, fiyat belirleme davaları, tapu iptal ve tescil davaları, tapu kayıtlarındaki mevcut hataların düzeltilmesine ilişkin davalar, kira uyarlama, tespit, tahliye davaları, gayrimenkul satış vaadi sözleşmesinin incelenmesi ve düzenlenmesi, alım-satım sözleşmelerinin incelenmesi ve düzenlemesi, ipotek ve rehin tesisi işlemleri, kat karşılığı inşaat sözleşmelerinin incelenmesi ve hazırlanması gibi konularda da danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Gayrimenkuller üzerinde yapmakta olduğumuz hukuki inceleme ile de müvekkillerimizin ilgilendiği gayrimenkullerin güncel durumunu ayrıntılı olarak tespit etmesini ve söz konusu gayrimenkulü devralma kararı alması halinde karşılaşabileceği risklere karşı tedbir almasını sağlamaktayız.

Whatsapp hattı

+90 532 491 76 74

Adres

Hacı İsa Mh.

Çelen Sk. No:7

35430 Urla İzmir

"Daha büyük haritayı görüntüle" butonuna tıklayarak uygulamada açabilirsiniz.

YASAL UYARI

Bu internet sitesi ve içeriğindeki bilgiler Avukatlık Kanunu ve ilgili yönetmelikler ile Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları'na riayet edilerek hazırlanmıştır. Bu sitedeki bilgi ve dosyalar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabi olup bu kanun ve yürürlükteki diğer mevzuat  uyarınca yazıların mülkiyeti Av. Pınar Yıldız Aydoğan'a aittir. Yazılı izin olmadan kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. Bu site yalnızca bilgi verme amaçlı hazırlanmış olup yasal danışmanlık mahiyetinde değildir ve avukat -müvekkil ilişkisi oluşturmaz.

Copyright 2020 / All rigths reserved /  Tüm hakları saklıdır.