TR

EN

Uyuşmazlık Çözümü

DAVA TAKİBİ

MU Legal bünyesinde görev yapan avukatlarımız müvekkillerine Türkiye’de ve diğer ülkelerde karşılaştıkları her türlü hukuki uyuşmazlığın çözümü için hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Müvekkillerinin yaşadığı uyuşmazlıklarda, MU Legal dava yoluna başvurmayı son çare olarak görmektedir. Kamu düzeninden olmayan dava ve uyuşmazlıklarda öncelikle alternatif uyuşmazlık çözüm yolları önerilmektedir. Etkin bir temsilin, etkin bir yönetim becerisi gerektirdiğine inanıyoruz. Olaylara sadece bir avukat gibi değil, işin gerektirdiği durumlarda bir arabulucu, bir psikolog, bir mühendis, bir yönetici veya herhangi bir teknik kişi gibi bakabilme ve çok yönlü düşünebilme kabiliyetimiz uyuşmazlıkları tüm taraflar için optimum fayda ile çözmemizi sağlamaktadır. Arabuluculuk, tahkim, ilk derece mahkemesi, temyiz süreci, takip ve temsil hizmetleri dâhil olmak uyuşmazlık çözümü için gerekli tüm müzakere ve uyuşmazlık çözümü süreçlerini bu bakış açısıyla yürütmekteyiz. Bu nedenle, müvekkillerimizin karşılaştığı karışık, zor ve hassas konularda, etkili, faydalı ve sonuç getiren stratejiler yaratabiliyoruz.

 

Dava açıldığında da müvekkillerimizi mahkemelerin her aşamasında temsil etmekle beraber, alınması gerekli ilk tedbirler, delil toplama gibi dava öncesi atılması gereken hukuki adımları son derece titiz ve planlı bir şekilde atarak, müvekkillerimizin dava öncesi durumlarını güçlendiririz. Yargılamaya konu olan olayların uzmanı olan teknik kişilerle iş birliği kurarak davanın önemli noktalarını daha iyi anlıyor ve stratejimizi bu şekilde belirliyoruz. Dava bitiminden sonra gerekli icra takiplerini de yaparak müvekkillerimizin alacaklarının tahsilini sağlarız.

 

Tecrübelerimiz arasında aile hukukundan doğan boşanma, mal paylaşımı, nafaka ve velayet davaları, iş ve sosyal güvenlik hukukuna dayalı işçilik alacağı, işe iade, iş kazalarından kaynaklı tazminat, SGK rücu ve sigortalı hizmet tespitinden doğan uyuşmazlıklar, her türlü alacak ve gayrimenkul davaları, maddi ve manevi tazminat davaları, miras davaları, kamulaştırma davaları, kira hukuku kaynaklı tüm davalar, tüketici hukukundan doğan davalar ve tanıma, tenfiz davaları bulunmaktadır.

ALACAK TAKİBİ / İCRA VE İFLAS TAKİBİ

MU LEGAL, müvekkillerinin taraf olduğu her türlü sözleşmesel ilişkilerden, ihracat ve ithalattan veya çek, senet, bono gibi kıymetli evraklardan kaynaklanan alacaklarının tahsili ve takibi hizmeti sunmaktadır. Alacak takibi başlatmak, borçlunun malvarlığı üzerine haciz koymak ve sonrasında malların satışını gerçekleştirmek yoluyla alacağın tahsilini gerçekleştirmek, kredi veren taraflarla müzakere yürütmek, müvekkillerinin alacaklılarıyla yapılan görüşmeler sonucunda varılan mutabakat çerçevesinde gerekli protokolleri hazırlamak, borçların yeniden yapılandırılması, aciz hali ve iflas konularında başta olmak üzere her türlü alacak yönetimi konusunda hizmet sunulmaktadır.

Whatsapp hattı

+90 532 491 76 74

Adres

Hacı İsa Mh.

Çelen Sk. No:7

35430 Urla İzmir

"Daha büyük haritayı görüntüle" butonuna tıklayarak uygulamada açabilirsiniz.

YASAL UYARI

Bu internet sitesi ve içeriğindeki bilgiler Avukatlık Kanunu ve ilgili yönetmelikler ile Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları'na riayet edilerek hazırlanmıştır. Bu sitedeki bilgi ve dosyalar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabi olup bu kanun ve yürürlükteki diğer mevzuat  uyarınca yazıların mülkiyeti Av. Pınar Yıldız Aydoğan'a aittir. Yazılı izin olmadan kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. Bu site yalnızca bilgi verme amaçlı hazırlanmış olup yasal danışmanlık mahiyetinde değildir ve avukat -müvekkil ilişkisi oluşturmaz.

Copyright 2020 / All rigths reserved /  Tüm hakları saklıdır.