TR

EN

Yabancılar Hukuku ve Uluslararası İşlemler

MU Legal uluslararası ticari işler ve uluslararası anlaşmazlıklar konusunda yerli ve yabancı müvekkillerini temsil etmektedir. Yabancı ülkelerde birlikte çalıştığımız danışmanlarımız aracılığıyla yabancı müvekkillerimize dünyanın her yerinde her konuda hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Yabancı müvekkillerin Türkiye'deki işlemlerinin yürütülmesi; bu işlemlerinin Türk mevzuatına uygunluğunun sağlanması, Türk veya yabancı müvekkillerinin, uluslararası ticari uyuşmazlıklarının çözümü konuları sunulan hizmetlerin bir kısmıdır.

 

Özellikle Türkiye’de taşınmaz mal edinilmesi, yurt dışı yatırımları ve/veya Türkiye’de yabancılık unsuru içeren yatırımlar, yabancı sermayeli tüzel kişiliklerin kurulması, tanıma ve tenfiz, yargı kararlarının yabancı ülkelerde icra ve infazı, yargı süreçlerinin takibi ve sonuçlandırılması, uluslararası ticari işlemlerle ilgili alacak takibi, yabancı ülke vatandaşlarının çalışma ve ikamet izinlerine başvuru, ihracat ve ithalat işlemleriyle ilgili hukuki danışmanlık, yatırım teşvikleri ile ilgili danışmanlık, gümrük işlemlerinden kaynaklanan ihtilafların çözümü, serbest bölgelerde karşılaşılan ihtilafların çözümü bu alanda sunduğumuz hizmetlerdendir.

Yabancı Yatırım

Yabancı yatırımlar alanındaki çalışmalarımız, Türkiye’de yatırım yapmak için araştırma yapılmaya başlanmasından, bir yatırım projesinin başarıyla sonlandırılmasına kadar olan geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Bu süreç içerisinde müvekkillerimizle yatırım boyunca devam edecek karşılıklı, güvene dayalı ve sürdürülebilir ilişki kurmaktayız. Müvekkilin yatırımını etkileyebilecek olan her türlü hukuki konuda müvekkili önceden bilgilendirmek, gerekli olan yasal ruhsat ve izinleri almak, proje dokümanları hazırlamak, hukuki durum raporları hazırlamak, taraflarla müzakerelerde bulunmak, devralma sonrası tamamlayıcı hizmetleri sunmak bu alandaki hizmetleri oluşturmaktadır.

 

Şirket kuruluşu, irtibat ofisleri kuruluşu, hissedarlık / hisse devir anlaşmaları, Yönetim Kurulu ve Genel Kurul kararlarının alınması, varlıkların yurt dışından transferi ve benzeri hususlar bu kapsamda sunulan hizmetlerdendir. Aynı doğrultuda ekibimiz yerli müvekkillerine yurtdışı yatırımlar ve yurt dışında gerekli işlemlerin başlatılması, takibi ve şirket faaliyetlerinin devamı boyunca şirketin temsili için hukuki destek de sağlamaktadır.

Göçmenlik Hukuku

MU Legal hem gerçek hem de tüzel kişi müvekkillerine göçmenlik hukuku alanında danışmanlık hizmeti vermektedir. Bununla birlikte hukuk büromuz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçiş, oturma izni ve çalışma izni alınması işlemlerinde bilgi ve uzmanlık sahibidir.

 

Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin, ilgili mevzuat uyarınca Türk vatandaşı olmayan çalışanlarına çalışma izni alabilmeleri için bazı şartları karşılamaları gerekmektedir. Bu kapsamda ilgili kamu kurumları tarafından gerekliliklerin yerine getirilmesi ve ilgili şartlardan şirketin muaf tutulması için gerekli başvuruların yapılması konularında da müvekkillere hukuki danışmanlık sunulmaktadır.

 

Bunun dışında Türkiye’ye yerleşen yabancı ülke vatandaşlarına yönelik uygun satılık, kiralık konut araştırması, okul araştırma ve kayıt işlemleri, ikametgâh, sigorta ve banka hesap açma işlemler, ziyaret edilmesi gereken idari ve adli kurumlara refakat, yasal vizeler, oturma ve çalışma izni başvuruları, kimlik numarası işlemleri ve benzeri Expat hizmetleri de sunulmaktadır.

Whatsapp hattı

+90 532 491 76 74

Adres

Hacı İsa Mh.

Çelen Sk. No:7

35430 Urla İzmir

"Daha büyük haritayı görüntüle" butonuna tıklayarak uygulamada açabilirsiniz.

YASAL UYARI

Bu internet sitesi ve içeriğindeki bilgiler Avukatlık Kanunu ve ilgili yönetmelikler ile Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları'na riayet edilerek hazırlanmıştır. Bu sitedeki bilgi ve dosyalar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabi olup bu kanun ve yürürlükteki diğer mevzuat  uyarınca yazıların mülkiyeti Av. Pınar Yıldız Aydoğan'a aittir. Yazılı izin olmadan kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. Bu site yalnızca bilgi verme amaçlı hazırlanmış olup yasal danışmanlık mahiyetinde değildir ve avukat -müvekkil ilişkisi oluşturmaz.

Copyright 2020 / All rigths reserved /  Tüm hakları saklıdır.